Pogledajte snimku tribine Što je žena? na poveznici.
Salesiana vas poziva na tribinu povodom izlaska knjige Što je žena? američkog političkog komentatora Matta Walsha!
Oko definicije riječi žena vode se brojne rasprave, a sve proizlaze iz postavke rodne teorije da žena može biti netko tko nije rođen kao žena. Potaknut apsurdnošću te tvrdnje, Matt Walsh obišao je Sjedinjene Američke Države u potrazi za definicijom riječi žena.
Na svom je putovanju razgovarao s liječnicima, psiholozima, psihijatrima, transrodnim osobama, političarima i brojnim drugim osobama, a svima im je bilo zajedničko to da mu nisu mogli ponuditi dobru definiciju. No na tom je putovanju otkrio i zapanjujuće činjenice o rodnoj teoriji, saznao kako se ona širi obrazovnim sustavom i tko su njeni glavni poticatelji.
Sada se toj raspravi pridružujemo i mi. Povodom izlaska knjige Što je žena? organiziramo tribinu na kojoj će gostovati Petar Tomev Mitrikeski, genetičar, evolucionist i molekularni biolog s Fakulteta filozofije i religijskih znanosti u Zagrebu, Marijana Bijelić, pročelnica Odsjeka za južnoslavenske jezike i književnosti na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, Nikolina Essert, psihoterapeutkinja i psihologinja i Diana Tikvić, voditeljica programa s Hrvatske katoličke mreže, kao moderatorica tribine.
Pridružite nam se i saznajte koji je odgovor na pitanje što je to žena s biološkog, psihološkog i feminističkog stajališta.
Nikolina Essert je psihologinja i psihoterapeutkinja Realitetne psihoterapije. Zaposlena je u vlastitoj privatnoj psihoterapijskoj praksi. Dio je tima tečajeva za brak Zagrebačke nadbiskupije te dio tima za brak i obitelj u Kursilju.
Petar Tomev Mitrikeski makedonski je genetičar, filogeičar, evolucionist, molekularni biolog i kršćanski apologet bugarskog podrijetla. Diplomirao je molekularnu biologiju 1996. na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu i magistrirao 2001. molekularnu i staničnu biologiju. Područja znanstvenog zanimanja u genetici su mu molekularna genetika jednostaničnih organizama i rekombinacija i popravak DNA, genetička transformacija jednostaničnih gljiva i višestaničnih biljaka te populacijska genetika i genomika, povijest i filozofija znanosti te odnos znanosti i kršćanskog vjerovanja, posebice razlike između pristupa Zapadne i Istočne Crkve. U veljači 2019. godine postaje vanjskim suradnikom Fakulteta filozofije i religijskih znanosti, Sveučilišta u Zagrebu, gdje predaje kolegij Filozofija genetike.
Marijana Bijelić profesorica je na zagrebačkom Filozofskom fakultetu, pročelnica Odsjeka za južnoslavenske jezike i književnosti i i predstojnica Katedre za bugarski jezik i književnost. Predsjednica je Hrvatskog radikalnog feminističkog pokreta. Rođena je i odrasla u Dubrovniku, a nakon studija kroatistike i slavistike na Filozofskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, pohađa doktorski studij književnosti, kulture, izvedbenih umjetnosti i filma koji je završila 2011. godine.
Novinarka Diana Tikvić poznata je kao voditeljica na Hrvatskom katoličkom radiju, urednica je mrežnog sadržaja Hrvatske katoličke mreže i voditeljica na Laudato TV-u. Na Hrvatskom katoličkom radiju uređuje i vodi emisiju Argumenti u kojoj sa sugovornicima raspravlja o aktualnim društvenim temama.
Možda bi vas zanimali naši nadolazeći događaji
Ne propusti priliku sudjelovati na našim zanimljivim susretima!
Klikom na "Prihvati sve" pristajete na upotrebu svih kolačića što povećava vaše korisničko iskustvo. Ako ne želite prihvatiti sve kolačiće, koristit ćemo samo osnovne kolačiće koji podržavaju rad web stranice.
Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg korisničkog iskustva. Kolačići su male tekstualne datoteke koje se pohranjuju na Vašem računalu ili mobilnom uređaju te su kreirane prema web stranicama koje posjećujete. Kolačići dozvoljavaju web stranici da „zapamti“ akcije posjetitelja iz prethodnih posjeta. Kolačići koji su podijeljeni prema kategorijama pohranjuju se u vaš preglednik jer su bitni za bolji i funkcionalniji rad web stranice. Također koristimo kolačiće trećih strana koji nam pomažu analizirati i razumjeti kako koristite ovu web stranicu. Ovi kolačići bit će pohranjeni u vašem pregledniku samo uz vaš pristanak. Također imate mogućnost odustajanja od ovih kolačića, no isključivanje nekih od ovih kolačića može utjecati na vaše iskustvo pregledavanja.
Na našoj web stranici možete odabrati "Osnovne" "Sve" ili samo neke od ponuđenih kategorija kolačića.
Funkcionalni kolačići pomažu u izvršavanju određenih funkcija poput dijeljenja sadržaja web stranica na društvenim mrežama, prikupljanju povratnih informacija i drugih značajnih trećih strana.
Ovi kolačići prikupljaju informacije o načinu na koji upotrebljavate web stranice. Izvedbeni kolačići pomažu nam prepoznati posebno popularna područja naše web stranice. Na taj način možemo bolje prilagoditi sadržaj naših web stranica prema vašim potrebama i time poboljšati ono što vam nudimo. Ovi kolačići ne prikupljaju osobne podatke.
Analitički kolačići koriste se za razumijevanje interakcije posjetitelja s web lokacijom. Ovi kolačići pomažu u pružanju informacija o mjernim podacima, broju posjetitelja, stopi napuštanja početne stranice, izvoru prometa itd., ali ne prikupljaju osobne podatke.
Oglasni kolačići koriste se za pružanje posjetiteljima relevantnih oglasa i marketinških kampanja. Ovi kolačići prate posjetitelje na svim web stranicama i prikupljaju podatke za pružanje prilagođenih oglasa.
Osnovni kolačići apsolutno su bitni za pravilno funkcioniranje web stranice. Ovi kolačići anonimno osiguravaju osnovne funkcionalnosti i sigurnosne značajke web stranice.