24,90 € (187,61 kn)
Što vam ova knjiga donosi?
- Kršćanski klasik koji spaja nespojivo – vjernost tradiciji i otvorenost suvremenosti
- Korisni alati i informacije za čitanje i razumijevanje Svetoga Pisma
- Kontroverzni autor koji bez obzira na progone i nerazumijevanje daje originalni i aktualni komentar evanđelja
Sažetak
Evanđelje Isusa Krista, klasik argentinskog svećenika Leonarda Castellanija kojega je čitao i papa Franjo, prava je književna poslastica.Castellanijeva knjiga nije samo originalan komentar na evanđelja koja autor promatra kao cjelinu u vremenu kad ih se sve više usitnjava. To je komentar napisan iz pera duhovitog, genijalnog, britkog autora, ljubitelja lijepe književnosti, koji u Isusovoj riječi vidi i vrhunsko umjetničko djelo.
Evanđelje Isusa Krista pokazuje da susret s evanđeljem nikad nije samo susret s knjigom, to je uvijek susret s osobom, sa živom riječi. Castellanijev pravovjerni pristup nauku, njegova oštroumnost, logička dosljednost i istinska vjera pravo su osvježenje za svakog vjernika i za Crkvu. Autor pokazuje kako se može biti vjeran Isusovoj izvornoj riječi, a ostati u vlastitu vremenu, biti tradicionalan, a opet tako suvremen, ponizno slušati učiteljstvo, a razmišljati svojom glavom.
U nemirnu vremenu, vremenu velikih sumnji, Leonardo Castellani tješi nas, unosi jasnoću, svjetlost i sigurnost u našu vjeru, pokazuje rukom u Isusa kojega možemo čuti i dodirnuti. S kojim možemo hodati.
Napiši recenziju
Ograničeno do 3000 znakova. Tekst s linkom neće se spremiti. Preostalo znakova: 3000.
O autoru
Leonardo Castellani
Leonardo Castellani (1889. – 1981.) bio je argentinski svećenik, književnik i novinar, plodni pisac teoloških, filozofskih i sociološko-političkih eseja, zanimljivih romana, pripovijedaka i pjesama. Studirao je teologiju u Rimu na Gregoriani, a psihologiju na Sorboni. Po povratku u Argentinu predaje, piše eseje i lijepu književnost, često i pod pseudonimom Jerónimo del Rey, surađuje s mnogim kulturnim novinama i časopisima, prevodi Tominu Teološku sumu na španjolski. Ubrzo si je izgradio ime u konzervativnim katoličkim krugovima svoje zemlje. Politička će ga djelatnost, i općenit nemirni duh, odvesti do napetih odnosa s vlastitim isusovačkim redom. Pokušava izgladiti nesporazume s vodstvom reda u Rimu. No nije naišao na razumijevanje te mu je naloženo da se skrasi u samostanu u Manresi. Nakon dvogodišnjeg boravka u Španjolskoj, Castellani bježi u Argentinu. Zbog neposluha će 1949. godine biti izbačen iz isusovačkoga reda te mu je onemogućeno vršenje svećeničke službe. Preminuo je u 93. godini života, a danas uživa status kultnog pisca čiju bogatu ostavštinu tek otkrivamo.